បុគ្គលិកឥណ្ឌូនេស៊ី នៅធនាគារកូរ៉េ ត្រូវបានថតវីដេអូអាសអាភាស និងសកម្មភាពហិរញ្ញវត្ថុខុសច្បាប់ក្នុងសង្គ្រាមអនឡាញ “SEA vs Korea”
កូរ៉េខាងត្បូង៖ ភាពចម្រូងចម្រាសតាមប្រព័ន្ធអ៊ីនធើណេតបានផ្ទុះឡើង បន្ទាប់ពីជនជាតិឥណ្ឌូនេស៊ីម្នាក់ ត្រូវគេជឿថាកំពុងធ្វើការនៅធនាគារកូរ៉េ ត្រូវបានគេចោទប្រកាន់ពីបទថតវីដេអូអាសអាភាស “DOXX” និងចោទប្រកាន់ពីបទសកម្មភាពហិរញ្ញវត្ថុខុសច្បាប់ ខណៈភាពតានតឹងរវាងអ្នកប្រើប្រាស់អាស៊ីអាគ្នេយ៍ និងកូរ៉េនៅតែបន្តនៅទូទាំងប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយសង្គម យោងតាមការចេញផ្សាយពីគេហទំព័រ koreaboo ។
ក្នុងអំឡុងពេលថ្ងៃឈប់សម្រាកបុណ្យចូលឆ្នាំចិន សង្គ្រាមអនឡាញរវាងជនជាតិឥណ្ឌូនេស៊ី និងកូរ៉េខាងត្បូងបានឈានដល់ភាពតានតឹងកំពូល។ ការបង្ហោះរិះគន់កូរ៉េ និងជនជាតិកូរ៉េត្រូវបានចែកចាយក្នុងចំណោមអ្នកប្រើប្រាស់ឥណ្ឌូនេស៊ីមួយចំនួនតាមអ៊ីនធើណេត ខណៈជនជាតិកូរ៉េបានវាយបកវិញជាមួយនឹងការបង្ហោះអវិជ្ជមានស្រដៀងគ្នា។ នៅពេលភាពមិនចុះសម្រុងគ្នាកាន់តែខ្លាំងឡើង អ្នកប្រើប្រាស់អ៊ីនធើណេតកូរ៉េបានចាប់ផ្តើមចែករម្លែកព័ត៌មានអំពីគណនីជាក់លាក់មួយដែលបានរិះគន់យ៉ាងខ្លាំងចំពោះកូរ៉េ និងជនជាតិកូរ៉េ។
ជនជាតិកូរ៉េបានដឹងថា ម្ចាស់គណនីនេះធ្វើការនៅសាខាមួយរបស់ធនាគារកូរ៉េមួយក្នុងទីក្រុងសេអ៊ូល។ ម្ចាស់គណនីនេះ ដែលណែនាំខ្លួនឯងថា ពីមុនធ្លាប់បានបង្ហោះសារដែលហាក់ដូចជាផ្ទៀងផ្ទាត់ការងាររបស់ពួកគេនៅធនាគារ រួមទាំងរូបថតតុការិយាល័យ និងបន្ទប់ប្រជុំ។ អ្នកប្រើប្រាស់អ៊ីនធើណេតបានសង្ស័យថា បុគ្គលនោះធ្វើការនៅសាខាមួយដែលផ្តោតលើជនបរទេសក្នុងទីក្រុងអានសាន។
នៅថ្ងៃទី១៧ ខែកុម្ភៈ រូបថតអេក្រង់នៃការបង្ហោះរបស់គណនីនេះបានរីករាលដាលយ៉ាងទូលំទូលាយនៅលើបណ្តាញសង្គម X (ពីមុនមានឈ្មោះថា Twitter) មានអ្នកចូលមើលលើសពី ១,១ លានដង។ គណនីនេះ ដែលប្រើទាំងភាសាឥណ្ឌូនេស៊ី និងកូរ៉េ ត្រូវបានលុបចោលចាប់តាំងពីពេលនោះមក៕